2021 vaaleihin virallisesti ehdolle asettuneet

07/08/2020

Huom! Ajantasaisen ehdokastilanteen löydät JCI intrasta: https://jcifinland.sharepoint.com/sites/Vaalit

7.8. Virallisesti ehdolle asettuneet

ALUE A EHDOKKAAT
VAALEILLA VALITTAVAT
Aluejohtaja (VP)
Susanna Ketola Salon Nuorkauppakamari
Helena Rebane Keskuspuiston Nuorkauppakamari
Samuli Tuomikoski Aurajoen Nuorkauppakamari
Aluekoordinaattori ​(RC)
Katarina Weckman JCI Mariehamn
Aluekehityspäällikkö (RDM)
Harold Häkkinen Salon Nuorkauppakamari
Alueviestintäpäällikkö (RIO)
Miia Salakka Aurajoen Nuorkauppakamari
Aluekoulutuspäällikkö (R-IND)
KUTSUVIRAT
Aluesihteeri (RS)
Aluemyyntipäällikkö (R-BUS)
Aluekansainvälisyyspäällikkö (R-INT)
Jutta Ruusunen Aurajoen Nuorkauppakamari
Aluepalkintopäällikkö (R-AWARDS)
Tietohallintopäällikkö (R-ITM)
TOIMIHENKILÖT
Aluekilpailupäällikkö (RPL), määrä päätetään syksyllä
 

 

ALUE B EHDOKKAAT
VAALEILLA VALITTAVAT
Aluejohtaja (VP)
Hanna Manninen Riihimäen-Hyvinkään seudun Nuorkauppakamari
Heikki Mutikainen Kotkan Nuorkauppakamari
Anni Toikka Kouvolan Nuorkauppakamari
Aluekoordinaattori ​(RC)
Simo Engbom Hämeenlinnan Nuorkauppakamari
Aluekehityspäällikkö (RDM)
Alueviestintäpäällikkö (RIO)
Aluekoulutuspäällikkö (R-IND)
Asta Lintumäki Savonlinnan seudun Nuorkauppakamari
Aluemyyntipäällikkö (R-BUS)
Aluekansainvälisyyspäällikkö (R-INT)
KUTSUVIRAT
Aluesihteeri (RS)
Aluepalkintopäällikkö (R-AWARDS)
Tietohallintopäällikkö (R-ITM)
Aluekilpailupäällikkö (RPL)
 

 

ALUE C EHDOKKAAT
Aluejohtaja (VP)
Jaana Koivuniemi Akaan Nuorkauppakamari
Mia Pohjanheimo Tammerkosken Nuorkauppakamari
Simo Rokka Valkeakosken Nuorkauppakamari
Aluekoordinaattori ​(RC)
Jari Puolijoki Seinäjoen Seudun Nuorkauppakamari
Aluekehityspäällikkö (RDM)
Alueviestintäpäällikkö (RIO)
Aluekoulutuspäällikkö (R-IND)
Aluemyyntipäällikkö (R-BUS)
Aluekansainvälisyyspäällikkö (R-INT)
Mira Mäkinen Tammerkosken Nuorkauppakamari
Aluepalkintopäällikkö (R-AWARDS)
Tietohallintopäällikkö (R-ITM)
Aluekilpailupäällikkö (RPL)
KUTSUVIRAT
Aluesihteeri (RS)
 

 

ALUE D EHDOKKAAT
Aluejohtaja (VP)
Jani Kuokkanen Joensuun Nuorkauppakamari
Aluekoordinaattori ​(RC)
Kaisa Määttä Kuusamon Nuorkauppakamari
Ulla Pirkola Oulun Nuorkauppakamari
Aluekehityspäällikkö (RDM)
Laura Halonen Oulun Tervaporvarien Nuorkauppakamari
Alueviestintäpäällikkö (RIO)
Aluekoulutuspäällikkö (R-IND)
Aluemyyntipäällikkö (R-BUS)
Aluekansainvälisyyspäällikkö (R-INT)
KUTSUVIRAT
Aluesihteeri (RS)
Aluepalkintopäällikkö (R-AWARDS)
Tietohallintopäällikkö (R-ITM)
Aluekilpailupäällikkö (RPL)
 

 

KESKUSLIITTO EHDOKKAAT
KESKUSLIITON HALLITUS
Kansallinen puheenjohtaja (NP)
Ari Saavalainen Warkauden Nuorkauppakamari
Kansallinen varapuheenjohtaja (DP)
Taru Mikkonen Kouvolan Nuorkauppakamari
Mari Männistö Aurajoen Nuorkauppakamari
Anu Salminen Vihdin Nuorkauppakamari
Kehitysjohtaja, kansainvälisyys (EVP)
Pauliina Papunen Lappeenrannan Nuorkauppakamari
Kehitysjohtaja, koulutus (EVP)
Kehitysjohtaja, yhteiskuntavaikuttaminen (EVP)
Tiina Mikkonen Joensuun Nuorkauppakamari
Talousjohtaja (CFO)
Elina Happonen Helsingin Nuorkauppakamari
Noora Malmi Kotkan Nuorkauppakamari
Viestintäjohtaja (CCO)
Anni Rasinen Keskuspuiston Nuorkauppakamari
 

 

HALLITUKSEN VIRKAILIJAT
Lainopillinen neuvonantaja (GLC)
Tietohallintopäällikkö (N-ITM)
Sami Savolainen Mikkelin Nuorkauppakamari
KANSALLISET PÄÄLLIKÖT
Kansallinen päällikkö, kansainvälisyys (NO)
Mari Hamara Kuopion Nuorkauppakamari
Kansallinen päällikkö, koulutus (NO)
Kaisa Marin Kajaanin Nuorkauppakamari
Kansallinen päällikkö, palkinnot (NO)
Tomi Riipinen Järvenpään seudun Nuorkauppakamari
Kansallinen päällikkö, projektit ja toiminta (NO)
Riku Happonen Kouvolan Nuorkauppakamari
Aino-Liisa Sandholm Lappeenrannan Nuorkauppakamari
Kansallinen päällikkö, viestintä (NO)
Sanna-Leena Linna Akaan Nuorkauppakamari
Tanja Uusitalo Loimaan Seudun Nuorkauppakamari
 

 

KANSALLISET KILPAILUPÄÄLLIKÖT
Vuoden Nuori Johtaja (NPL)
TOYP Suomi (NPL)
Tuottava Idea (NPL)