N

Tekijät vuodelle 2016 valittu

Suomen Nuorkauppakamarit on valinnut Levillä järjestetyssä vaalikokouksessa seuraavat henkilöt kansallisiin tehtäviin vuodelle 2016.

Hallituksen jäsenet

  • Puheenjohtaja (NP)- Mervi Vuorinen, Lohjan Nuorkauppakamari ry
  • Varapuheenjohtaja (DP) – Jenni Rajahalme, Kankaanpään Nuorkauppakamari ry
  • Kehitysjohtaja (EVP), yhteiskuntavaikuttaminen – Mari Viirelä, Oulun Nuorkauppakamari ry
  • Kehitysjohtaja (EVP), kansainvälisyys ja myynnin edistäminen – Agneta Wackström, Porvoon Nuorkauppakamari ry
  • Koulutusjohtaja (TD) – Sanna-Riikka Hakio, Oulun Nuorkauppakamari ry
  • Talousjohtaja (NT) – Lauri Valtonen, Porin Nuorkauppakamari ry
  • Viestintäjohtaja (CD) – Hannu Nikupeteri, Keskuspuiston Nuorkauppakamari ry
  • Aluejohtaja (VP A) – Janne Puurunen, Turun Nuorkauppakamari ry
  • Aluejohtaja (VP B) – Ari Pöyhönen, Mäntsälän Nuorkauppakamari ry
  • Aluejohtaja (VP C) – Ellimaija Ahonen, Pirkanmaan Nuorkauppakamari ry
  • Aluejohtaja (VP D) – Jere Niskanen, Kuopion Nuorkauppakamari ry

Hallituksen virkailijat

  • Edellinen puheenjohtaja (NPP), Johanna Lundán, Pirkanmaan Nuorkauppakamari ry
  • Lainopillinen neuvonantaja (GLC), Sarianne Mäkelä, Aurajoen Nuorkauppakamari ry
  • Johdon assistentti (CEA), Katriina Vesala, Kouvolan Nuorkauppakamari ry

Kilpailupäälliköt (National Manager)

  • Vuoden Nuori Johtaja -kilpailupäällikkö (The Outstanding Young Leader), Auli Kangas, Oulun Nuorkauppakamari ry
  • Vuoden Nuori Menestyjä -kilpailupäällikkö (The Outstanding Young Person), Michaël Vanamo, Espoon Nuorkauppakamari ry
  • Tuottava Idea -kilpailupäällikkö, (Productive Idea), Kristian Seppänen, Hangon Nuorkauppakamari ry

Päälliköt (National Officer) ja koordinaattorit

  • Päällikkö, kansainvälisyys (International Affairs), Hanna Toimi, Pirkanmaan Nuorkauppakamari ry
  • Päällikkö, koulutus (Training), Susanna Ritala, Helsinki-Itäväylän Nuorkauppakamari ry
  • Päällikkö, viestintä (Communication), Johanna Suominen, Kouvolan Nuorkauppakamari ry
  • Päällikkö, projektit ja toiminta (Projects and operations), Elna Jokinen, Salon Nuorkauppakamari ry
  • EC-koordinaattori, Sami Siurola, Tampereen Nuorkauppakamari ry
  • Palkintokoordinaattori, Teemu Pelkonen, Siilinjärven Nuorkauppakamari