N

Alueiden kilpailupäälliköt

Tuottava Idea

  • A: Tomi Riipinen, Järvenpään Seudun Nkk
  • B: Tuomo Leinonen, Hämeenlinna
  • C: Heidi Alitalo, Pirkanmaan Nkk
  • D: Jarkko Peipponen, Joensuun Nkk

Vuoden Nuori Johtaja

  • A: Jaakko Leskinen, Forssan Seudun Nkk
  • B: Hanna Laukkanen, Mikkelin Nkk
  • C: Eija Pakkanen, Suupohjan Nkk
  • D:

TOYP Suomi

  • A: Linda Ahonen, Hangon Nkk
  • B: Hanna Pikkarainen, Kotkan Nkk
  • C: Heikki Viitanen, JCI United
  • D: Elina Nygård, Kalajokilaakson Nkk

Koulutustiimi

A: Juhani Lahdelma, Vihdin Nkk
B: Sanni Kirmanen, Mikkeli Nkk
C: Juha Herrainsilta, Tammerkosken Nkk
D: Laura Halonen, Oulun tervaporvarien Nkk

Taloustiimi

Satu Herrainsilta, Pirkanmaan Nkk
Matti Manner, Tampereen Nkk
Noora Malmi, Kotkan Nkk
Mikko Vehviläinen, Loimaan Seudun Nkk

Strategiatyöryhmä

Puheenjohtaja: Mika Hirvonen, Espoon Nkk
Adviser: Emilia Koikkalainen, Keurusselän Nkk
Aluelähettiläs, A Hanna Manninen, Havis Amandan Nkk
Aluelähettiläs, B Miika Mononen, Kajaanin Nkk
Aluelähettiläs, C Mia Nikula, Rauman Nkk
Aluelähettiläs, D Kaisa Marin, Kajaanin Nkk

Vaalilautakunta

Puheenjohtaja, Lauri Valtonen, Porin Nkk
Asiantuntijajäsen (siht.), Auli Kangas, Oulun Nkk
Asiantuntijajäsen, Lotta Hanski, Havis Amandan Nkk
Aluevastaava alueelta A, Janne Puurunen, Turun Nkk
Aluevastaava alueelta B, Juha Ketola, Hämeenlinnan Nkk
Aluevastaava alueelta C, Leena Roskala, Kankaanpään Nkk
Aluevastaava alueelta D, Sanna-Riikka Valtonen, Oulun Nkk

Viestintätiimi

Viestintäjohtaja: Raita Virranniemi, Kuusamon Nkk
Viestintäpäällikkö: Karl-Johan Spiik, Airiston Nkk
Brand Manager: Sini Törönen, Kiteen Nkk
Kansallinen tiedottaja: Maarit Onatsu, Warkauden Nkk
Meriitin päätoimittaja: Maarit Kesti, Raahen Nkk
Tietohallintopäällikkö: Arto Tanskanen, Oulun Nkk
Webmaster: Tero Holopainen, JCI United
Graafinen suunnittelija: Veli-Mikko Ovaska, Mäntsälän Nkk
KV-tiedotus/sisällöntuottaja: Reetta Pitkäkoski, Suupohjan Nkk
KV-tiedotus/sisällöntuottaja: Daniela Knif-Kiviniemi, Turun Nkk
M-files senior advisor: Janne Romppainen, Tampereen Nkk
Senaatin tiedottaja: Salla Laiho
Sosiaalisten medioiden kanavien kehittäminen: Tiina Weisell, Kuopion Nkk
Sisällöntuottaminen sosiaaliseen mediaan: Sonja Ekström, Havis Amandan Nkk
Somegraafikko: Niina Leppälä, Metropolin Nkk
Kilpailujen koordinaattori: Merja Nurmilehto, Havis Amandan Nkk
Meriitin toimittaja/sisällöntuottaja: Henriikka Asikainen, Kuopion Nkk
Meriitin toimittaja/sisällöntuottaja: Sari Kahri, Porin Nkk
Viestintäkoulutus ja -kehitys (Viestintä Akatemia): Jani Wahlman, Porin Nkk
Videotuotanto: Joni Autio

Alueviestintäpäälliköt:
A Suvi Takkinen, Keskuspuiston Nkk
B Pauliina Hirviniemi, Hämeenlinnan Nkk
C Soile Berlin, Kankaanpään Nkk
D Päivi Ranta, Oulun Tervaporvarien Nkk

Yhteiskuntavaikuttamisen tiimi

Finland Youth Forum-projektipäällikkö: Assi Heino, Auranmaan Nkk

Vaikuttaja-Akatemian projektipäällikkö: Mervi Kemppainen, Kajaanin Nkk

Kansallisten kilpailuiden Key Account Manager:
Liisa Vasanko, Vammalan Nkk
Wilhelm Saks, Airiston Nkk

Poliittisen vaikuttamisen edistäjä: Venla Vainio-Puhju, Helsingin Nkk

DG-lähettiläs:
Sara Paananen
Anne Strandman, Rovaniemen Nkk

Kamarisparraamon Priimusmoottori:
Päivi Karkkola, Rovaniemen Nkk
Hanna Airas, Mikken Nkk
Miika Kostamo, Vihdin Nkk
Raikko Kavisto, Turun Nkk

JCI Finland Foundation-lähettiläs:
Liisa Vasanko, Vammalan Nkk
Suvi Raudaskoski, Havis Amandan Nkk

Akatemioiden projektipäälliköt:
Finanssi-Akatemia: Mikko Vehviläinen, Loimaan Seudun Nkk
Myynti-Akatemia: Joose Luukkanen, Riihimäki-Hyvinkäänseudun Nkk
Strategy Academy: Eeva-Kaisa Halonen, Espoon Nkk
Kouluttaja-akatemia: Kati Karhu, Jyväskylän Nkk
Vaikuttaja-akatemia: Mervi Kemppainen, Kajaanin Nkk
International Business Skills Academy: Riikka Tankka, Metropolin Nkk